Wideografia Megadeth


Rusted Pieces :: Exposure of a Dream :: Evolver :: Megadeth: VH1 Behind The Music :: Rude Awakening :: Inne teledyski

Inne teledyski

Poniżej opisane są teledyski nakręcone przez Megadeth, które nie znalazły się na żadnej z ich kaset wideo. Megadeth miało zamiar wydać DVD, na którym miało się znaleźć 25 teledysków - wszystkie dotychczas nakręcone przez Megadeth (w tym do "Skin O'My Teeth" i "Symphony of Destruction" miały być teledyski w dwóch wersjach) - i komentarze wszystkich członków Megadeth, zarówno byłych jak i obecnych. Ustalona została nawet wstępna data wydania DVD - 11 listopada 2000. Niestety, publikacja została odłożona - oficjalnie z powodu opinii Lary Mazera, który był odpowiedzialny za przygotowanie DVD i który nie chciał przyśpieszyć jego wydania, jeśli miałoby się to odbić na jakości.

"Musimy jeszcze przeprowadzić wywiady ze wszystkimi byłymi i obecnymi członkami zespołu, i chcemy to zrobić porządnie, więc wydamy to dopiero kiedy wszystko będzie doskonale przygotowane." (Lary Mazer, 2000)

"Zamiast pośpiesznie wydać to DVD i później żałować, planujemy to zrobić tak jak to zwykle robimy, upewniwszy się najpierw, że wszyscy się zgadzamy że to jest doskonale przygotowane." (Dave Mustaine, 2000)

Inne teledyski


No More Mr. Nice Guy :: Sweating Bullets :: 99 Ways to Die :: Angry Again :: A Tout Le Monde :: Reckoning Day :: Trust :: Almost Honest :: A Secret Place :: Insomnia Crush'em :: Breadline ::

No More Mr. Nice Guy

(Reżyser: Penelope Spheeris)


Sweating Bullets

(Reżyser: Wayne Isham)

Ten teledysk zawiera sporo ujęć pokazujących Dave'a Mustaine'a, trochę Marty'ego, trochę Nicka, trochę Juniora. Wszyscy są w więzieniu i robią różne dziwne rzeczy. Dave rozmawia sam ze sobą bawiąc się lalkami, a Nick uderza głową w swoją perkusję.


99 Ways to Die

(Reżyser: Wayne Isham)

Ten czarno-biały teledysk zawiera głównie ujęcia nakręcone ruchomą kamerą w domu, w którym oprócz zespołu znajdują dzieci bawiące się bronię. Co chwilę pojawia się czarny ekran z statystykami pokazującymi ile dzieci ginie w wyniku zabawy z bronią należącą do ich rodziców.


Angry Again

(Reżyser: Wayne Isham)

W teledysku pokazany jest Dave, który śpiewa, i sceny z Last Action Hero.


A Tout Le Monde

(Reżyser: Justin Keith)

Mimo wielu protestów wielu fanów Megadeth i obrońców o wolności słowa, MTV odmówiło pokazywania tego teledysku, uznając że może on być zachętą do popełnienia samobójstwa. W końcu zgodzili się na jego emisję, ale musiano dodać specjalne komentarze, które informują jak wiele dzieciaków popełnia co roku w Stanach samobójstwo its. Na końcu teledysku umieszczono zaś następujące przesłanie: "Samobójstwo nie jest rozwiązaniem. Poszukaj pomocy." Kobieta i dziecko, którzy pojawiają się w teledysku, to żona Dave'a Pam i jego syn Justis.

"Został zakazany ze względu na tekst utworu i ze względu na teledysk. Oni uważali, że teledysk jest zbyt depresyjny, do tego stopnia, że mógłby skłaniać ludzi do odbierania sobie życia. Nie bardzo rozumiem jak ten teledysk mógłby do tego doprowadzić. Owszem rozumiem, że był depresyjny. Sam go tak naprawdę nie lubiłem. Nie chciałem pracować z reżyserem który nakręcił ten teledysk. Chcieliśmy zatrudnić kogoś innego. Teledysk miał być zupełnie o czymś innym niż w końcu był. Ale porozmawialiśmy z reżyserem i on przekonał nas, tak że wydawało się, że wszystko będzie w porządku. Nigdy też nikt mi nie wytłumaczył gdzie w tym teledysku pojawia się motyw samobójstwa. Nie pojawiła się taka opinia. Tak naprawdę, my nie piszemy muzyki w której byłaby jakakolwiek sugestia skłaniająca kogokolwiek do odebrania sobie życia. To raczej, 'Hej, mamy tutaj problem, spróbujmy znaleźć rozwiązanie'. Najbardziej rozczarowujące jest to, że mamy tutaj do czynienia z instytucją [MTV], która z założenia jest dla ciebie i która mówi, że cenzura jest taka nieamerykańska, ale kiedy dostaje w swoje ręce coś, co jej zdaniem jest bez wątpienia pozbawione dobrego smaku albo nie do zaakceptowania, nie chce tego grać. Nakręcenie tego teledysku kosztowało nas mnóstwo pieniędzy, a teraz leży na półce. Teraz mają zamiar sprzedawać ten teledysk i mam nadzieję, że chociaż fanom będzie na tyle zależało, żeby go zobaczyć, że zwróci się nam część pieniędzy, które wyłożyliśmy. Otrzymaliśmy po prostu złą radę od ludzi którzy nami kierowali i którzy nam doradzali." (Mustaine)

Cóż, kto nie chciałby obejrzeć tego teledysku po takiej zachęcie od Dave'a?


Reckoning Day

(Reżyser: Jerry Behrens)

To był raczej źle pomyślany teledysk, który zawiera chaotyczne ujęcia z światowej trasy koncertowej Youthanasia. Jest tutaj pokazane jak członkowie zespołu pływają w rzece Jordan. Ten teledysk został prawdopodobnie nakręcony żeby promować trasę koncertową Reckoning Day. Jednak MTV nie pokazywało tego teledysku, ponieważ menedżerowie Megadeth wplątali zespół w konflikt z MTV.


Trust

(Reżyser: Liz Friedlander)


Almost Honest

(Reżyser: Scott Richter)


A Secret Place

(Reżyser: Kyle LaBreche)


Insomnia

(Reżyser: Len Wiseman)


Crush'em

(Reżyser: Kyle LaBreche)

W teledysku pojawiają się zarówno Jean Claude Van Damme, gwiazda filmu "Universal Soldier: The Return", jak również wrestler Bill Goldberg, który przez pewien czas używał tego utworu jako swojego "hymnu" - muzyki, która towarzyszyła mu, gdy wkraczał na arenę.

"Van Damme kopie w kamerę i tłucze szybę w oknie, a Goldberg stoi za mną i śpiewa ze mną refren. To dziwne uczucie mieć za sobą kogoś o tak okazałej posturze, w dodatku wrzeszczącego w taki sposób. Niezależnie od tego jak głośny jest playback podczas nagrywania teledysku, wystarczy zdać sobie sprawę, że ten koleś mógłby napiąć mięśnie i rozstrzaskać ci czaszkę." (Mustaine, 1999)


Breadline

(Reżyser: John Richards)


No More Mr. Nice Guy :: Sweating Bullets :: 99 Ways to Die :: Angry Again :: A Tout Le Monde :: Reckoning Day :: Trust :: Almost Honest :: A Secret Place :: Insomnia Crush'em :: Breadline ::
Rusted Pieces :: Exposure of a Dream :: Evolver :: Megadeth: VH1 Behind The Music :: Rude Awakening :: Inne teledyski

Megadeth.rockmetal.art.pl
Wideografia | Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas