Aktualności


17 lipca 2006 r. :: 6 listopada 2003 r. :: 14 października 2003 r. :: 19 maja 2003 r. :: 3 kwietnia 2003 r.

17 lipca 2006 r. - Megadeth.rockmetal.art.pl nie będzie już uaktualniana!

Witam wszystkich,

Myślę, że ponad dwa lata przerwy w działalności wystarczą, aby powiedzieć sobie: dość. Dlatego, panie i panowie, ogłaszam oficjalnie, iż z dniem 17 lipca 2006 r. strona Megadeth.rockmetal.art.pl nie będzie już uaktualniana.

Chciałbym skorzystać z tej sposobności i podziękować wszystkim, którzy pomogli mi zbudować i rozwijać tę stronę, jak również wszystkim, którzy ją odwiedzali (i być może nadal będą ją odwiedzać).

Chciałbym także przeprosić tych wszystkich, którzy chcieli, żebym zaktualizował tę stronę. Niestety, mam za dużo innych obowiązków i innych ciekawych rzeczy do zrobienia.

Gdyby ktoś chciał przejąć Megadeth.rockmetal.art.pl i nadal ją uaktualniać, proszę o kontakt e-mailem. Pamiętajcie jednak, że mam dużę oczekiwania wobec potencjalnego kontynuatora.

Ferres


David Ellefson i Max Cavalera

6 listopada 2003 r.

Frontman Soulfly Max Cavalera zaprosił Davida Ellefsona do studia w Phoenix, aby nagrać z nim wspólnie cztery nowe utwory Soulfly. Kawałki, których robocze tytuły to "Defeat U" "Prophecy", "Mars" i "Xecution", zostaną prawdopodobnie opublikowane na nadchodzącym albumie Soulfly, który ma ukazać się w 2004 roku.

"Max i ja występowaliśmy na tych samych scenach podczas koncertów takich jak Ozzfest i Rock in Rio, ale jak dotąd nigdy nie nagrałem z nim niczego. Fajnie było pracować z nim nad zupełnie nową płytą Soulfly, bo było dużo miejsca na nowe pomysły, a Max chciał chyba spróbować czegoś nowego. Praca z muzykami metalowymi należącymi do różnych pokoleń, możliwość przyjrzenia się jak grają i komponują była dla mnie bardzo inspirująca. Dzięki tego typu doświadczeniom to co gram jest ciągle świeże." (Ellefson, 2003)


14 października 2003 r.

Nowa, cyfrowo zremasterowana wersja Peace Sells... But Who's Buying? została wydana 14 października 2003 roku w formacie DVD-Audio. Dźwięk został zakodowany w trzech różnych formatach: DVD-A 5.1, DTS 5.1 i PCM 2.0 stereo. Wśród dodatków znajdują się wywiady z Dave'm Mustaine'm, Davidem Ellefsonem i Chrisem Polandem, jak również teledyski do "Wake Up Dead" i "Peace Sells".


Dave Mustaine i jego nowa gitara

19 maja 2003 r.

Dave Mustaine powraca! Dzięki bardzo intensywnej terapii udało mu się odzyskać 100% sprawności w graniu na gitarze. Rozpoczął prace nad płytą solową, która ma zostać wydana na początku 2004 roku przez Sanctuary Records. Capitol Records wyda antologię Megadeth i box zawierający rzadkie nagrania, a DTS Entertainment wyda album Peace Sells... But Who's Buying? w formacie DVD audio z dźwiękiem w systemie Surround 5.1.

Dave Mustaine podpisał także umowę o sponsoringu z produkującą gitary firmą ESP. ESP wypuści na rynek sygnowaną przez Dave'a Mustaine'a gitarę "DV8", która będzie dostępna w wersjach ESP i LTD. Obydwie wersje to gitary w kształcie litery V, z pikapami, elektroniką i wyglądem dokładnie według specyfikacji Dave'a.

Odwiedź megadeth.com aby przeczytać oficjalne oświadczenie prasowe.

Komentarz Ferresa: Kiedy przeczytałem to oświadczenie prasowe, nie wiedziałem czy powinienem świętować czy też pogrążyć się w żałobie. Są powody, aby się cieszyć, ale jest jeszcze więcej powodów aby się wkurzać. To prawda, że Dave Mustaine to Megadeth, a Megadeth to Dave Mustaine, ale wolałbym oczekiwać płyty Megadeth. Dla mnie fakt, że Dave Mustaine wydaje płytę solową oznacza tylko jedno: Megadeth naprawdę już nie istnieje. A zamiast antologii Megadeth wolałbym raczej kupić DVD ze wszystkimi teledyskami Megadeth, które miało zostać wydane w 2000 roku i nie zostało wydane do dzisiaj.


3 kwietnia 2003 r.

Dave Mustaine ogłosił na megadeth.com:

"Upłynął już rok od oficjalnego rozpadu Megadeth czy też od tego, co niektórzy zgodnie ze swoimi nadziejami interpretują jako tymczasowe zawieszenie aktywności zespołu.

Chcę wam powiedzieć, że w ciągu ostatniego roku wszyscy byli członkowie Megadeth utrzymywali ze sobą intensywne kontakty. Nie tylko ja odzywałem się do nich, ale i oni wszyscy rozmawiają też między sobą. Oprócz Gara [Samuelsona, który zmarł w 1999 r.] wszyscy są ciągle żywi i w dobrej formie [w oryginale "still alive and well"].

Pozostawaliśmy wszyscy jakoś w kontakcie, i chociaż powrót Megadeth wydaje się na razie czymś bardzo odległym, chciałbym żebyście wiedzieli, że ze sobą rozmawiamy. W obliczu zbliżającej się dwudziestej rocznicy założenia zespołu wszyscy pamiętamy dobrze o tym, w jaki sposób osiągnęliśmy sukces.

Stało się tak tylko dzięki wam."


17 lipca 2006 r. :: 6 listopada 2003 r. :: 14 października 2003 r. :: 19 maja 2003 r. :: 3 kwietnia 2003 r.

Megadeth.rockmetal.art.pl
Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas