Archiwum aktualności


30 października 2002 r. :: 16 września 2002 r. :: 13 sierpnia 2002 r. :: 25 czerwca 2002 r. :: 7 kwietnia 2002 r. :: 3 kwietnia 2002 r.

30 października 2002 r.

Marty Friedman podpisał kontrakty na wydanie swojego kolejnego albumu solowego Music for Speeding - Universal Records będzie wydawcą płyty w Japonii, Favored Nations w Stanach Zjednoczonych, a Mascot Records w Europie. Krążek, który powinien ucieszyć "fanów pierwszej płyty solowej Marty'ego Dragon's Kiss i jego agresywnej gry w Cacophony i Megadeth", ukaże się jeszcze tej zimy.


16 września 2002 r.

Dave Mustaine ogłosił na megadeth.com:

"Jeśli chodzi o mnie, moja ręka jest w coraz lepszym stanie, zgodnie z przewidywaniami lekarzy, i nawet zdarza mi się wziąć gitarę do ręki od czasu do czasu. Jestem bardzo podekscytowany na myśl, ze będę znów grał i komponował. Zaufajcie mi, niedługo o mnie usłyszycie.

Chciałbym podziękować za wsparcie jakiego udzieliliście zespołowi, za zrozumienie jakie mi okazaliście i za zaakceptowanie decyzji jaką musiałem podjąć, a także za wszystkie wasze życzenia które otrzymałem podczas leczenia. Bądźcie spokojni, Megadeth i Dave Mustaine nie powiedzieli jeszcze swojego ostatniego słowa."


13 sierpnia 2002 r.

"11 sierpnia w studiu The Saltmine w Phoenix Marty Friedman i David Ellefson nagrali partie gitary i basu do niedawno odkrytego utworu Buddy Holly'ego. Piosenka została odkryta przez wdowę po Buddy Holly'm pośród taśm które Buddy Holly nagrał w swoim mieszkaniu przed śmiercią, a które nigdy nie zostały wydane. W utworze zaśpiewał wokalista country Steve Richards, który chciał żeby kawałek brzmiał 'bardziej rockowo', ponieważ 'tego właśnie chciałby Buddy'. Teraz ten utwór istotnie brzmi bardziej rockowo..."


25 czerwca 2002 r.

Byli członkowie Megadeth David Ellefson, Jimmy DeGrasso, Al Pitrelli i Marty Friedman zdecydowali się założyć razem nowy zespół. Grupa, która nie ma jeszcze nazwy, szuka wokalisty i będzie przesłuchiwać kandydatów. Jeśli chcesz zostać jej frontmanem, możesz przesłać taśmę demo do Entertainment Services Ltd. na adres:

Entertainment Services Unlimited
Main Street Plaza 1000
Suite 303
Voorhees, NJ 08043


7 kwietnia 2002 r.

Al Pitrelli powrócił do Savatage i objął ponownie stanowisko gitarzysty tego zespołu, zajmowane dotąd przez Jacka Frosta, który zastąpił go w Savatage w 2000 r., kiedy Pitrelli zdecydował się opuścić ten zespół by dołączyć do Megadeth.

"Chłopaki i ja pozostaliśmy kumplami w ciągu kilku ostatnich lat, grając razem przy wielu okazjach podczas ostatniego lata. Miałem także przyjemność blisko współpracować z Paulem, Jonem i Bobem jako ich dyrektor muzyczny podczas trasy koncertowej Trans Siberian Orchestra w tym roku. Nie mogę się doczekać, kiedy z powrotem znajdę się w studiu z chłopakami i nagramy wspaniałą płytę Savatage!" (Pitrelli, 2002)

"W ciągu ostatnich pięciu lat nie nagraliśmy bez udziału Ala ani jednej płyty, zarówno jako Savatage jak i jako Trans Siberian Orchestra. Kiedy dowiedzieliśmy się, że Dave Mustaine ogłosił, że odchodzi, poczuliśmy iż będzie to oczywiste, że Al zintensyfikuje swoją współpracę z nami." (Jon Oliva, 2002)

"Ci kolesie mnie okłamali. Nie można okłamywać fanów. Kochałem granie w tym zespole. Myślałem, że oni są moimi przyjaciółmi. Graliśmy razem trasę koncertową, mówili mi jak bardzo im sie podoba, że jestem w zespole, robili plany, jak będzie wyglądała następna płyta i na jakich festwialach zagramy w lecie. Jeśli to ma być przyjaźń, to ja wolę, żeby byli moimi wrogami. Zadzwonili do mnie i powiedzieli, że wyleciałem z zespołu, tak po prostu. Nie jestem pijakiem ani narkomanem. Nigdy nie narzekali na moją grę na koncertach, wręcz przeciwnie, komplementowali mnie w prasie, mówili o tym jak dużo świeżej energii dodałem ich występom. I w końcu okazało się, że chodzi po prostu o to, żeby sprowadzić 'ich chłopaka' z powrotem do zespołu." (Jack Frost, 2002)


3 kwietnia 2002 r.

Dave Mustaine uległ wypadkowi, ogłosił swoje odejście z Megadeth, grupa rozpadła się po prawie 20 latach spędzonych razem.

"W pierwszym tygodniu stycznia 2002 r., kiedy podczas przerwy w trasie koncertowej Megadeth byliśmy w Teksasie, uległem wypadkowi, który spowodował poważne uszkodzenie nerwu mojej lewej ręki i dłoni. W diagnozie mówi się o uszkodzenie nerwu promieniowego w wyniku ucisku. Moi lekarze powiedzieli mi, że rehabilitacja, taka jaka jest możliwa, potrwa około roku, ale nie wiemy w jakim stopniu uda mi się odzyskać pełną sprawność. W tej chwili ciężko pracuję z zespołem lekarzy i terapeutów i być może kiedyś, jeśli tak będzie chciał Bóg, być może zagram znowu na gitarze.

Podczas gdy będę pracował, by odzyskać pełną sprawność w ręce, wykorzystam tę możliwość by ponownie przemyśleć moją karierę i moją przyszłość. Dlatego zdecydowałem się na pewien czas opuścić Megadeth i zaangażować się w inne przedsięwzięcia związane z przemysłem muzycznym, takie w których będę mógł wziąć udział nie będąc w stanie grać na moim instrumencie.

Spędziłem wiele wspaniałych chwil śpiewając i grając dla was w Megadeth. Jestem głęboko wdzięczny za wszystkie liczne złote, platynowe i multiplatynowe płyty, którymi zostałem nagrodzony, jak również za wiele Międzynarodowych Nagród Płytowych. Nigdy nie zdołam się odwdzięczyć naszym byłym i obecnym fanom za okazywane nam przez lata lojalność i przywiązanie.

Moim najważniejszym celem jest w tej chwili tak wykorzystać tę okropną sytuację, by przyniosła coś dobrego. Przede wszystkim, chciałbym wykorzystać tę możliwość by poświęcić więcej czasu, energii i uwagi mojej żonie Pam i dwójce moich dzieci, Justisowi i Elektrze. Pam wykonała kawał dobrej roboty dźwigając samotnie ciężar, podczas gdy ja byłem ojcem i mężem tylko na odległość, siedząc w studiu lub przemierzając świat podczas tras koncertowych. Muszę przebyć długą drogę zanim stanę się złotym lub platynowym rodzicem i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę się starać, by to osiągnąć.

Kończąc chciałbym pożegnać się tymi pięknymi słowami, które zawarłem w jednym z utworów na albumie Youthanasia: 'A tout le monde, A tous mes amis, Je vous aime, Je dois partir.' (Do całego świata, do moich przyjaciół, kocham was, muszę odejść)."

Dave Mustaine, 3 kwietnia 2001 r.


30 października 2002 r. :: 16 września 2002 r. :: 13 sierpnia 2002 r. :: 25 czerwca 2002 r. :: 7 kwietnia 2002 r. :: 3 kwietnia 2002 r.

Megadeth.rockmetal.art.pl
Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas