Projekty poboczne


MD.45 - The Craving :: Making Music Your Business: A Guide for Young Musicians :: Humanary Stew: A Tribute to Alice Cooper

The Craving

Combat, 2 grudnia 1996

Produkcja: Dave Mustaine

Dave Mustaine - gitara
Lee Ving - wokal
Kelly Lemieux - bas
Jimmy DeGrasso - perkusja

Długość: 40:20

The Craving

Teksty utworów :: Tabulatury na gitarę


# Utwór: Muzyka, tekst: Długość:
1. Hell's Motel Mustaine, Ving 4:41
2. Day the Music Died Mustaine 4:38
3. Fight Hate Mustaine, Ving 2:51
4. Designer Behavior Mustaine 3:30
5. The Creed Mustaine 4:58
6. My Town Mustaine, Ving 3:11
7. Voices Mustaine, Ving 3:36
8. Nothing Is Something Mustaine, Ving, Lemieux, DeGrasso 3:57
9. Hearts Will Bleed Mustaine, Ving 3:11
10. No Pain Mustaine, Ving 2:50
11. Roadman Mustaine, Ving 2:57


"W dużej części to dobra płyta. Jak w przypadku każdej muzyki, ludzie będą ją kochać i jej nienawidzieć." (Mustaine, 1996)

MD.45 to projekt, w którym Dave Mustaine współpracował z Lee Vingiem, wokalistą punkowej kapeli Fear z Los Angeles. Nazwa kapeli to przestawione inicjały Dave'a (MD) i Lee (VL to 45 w rzymskich cyfrach). Kelly Lemieux (Electric Love Hogs, Fear, Goldfinger) zagrał na basie, a Jimmy DeGrasso, wówczas muzyk zespołu koncertowego Alice Coopera, a obecnie Megadeth, zagrał na perkusji.

"MD.45 to taka miła rzecz, którą się zajmuję poza Megadeth. Pomaga mi pozbyć się informacji i pomysłów, które mam, a których nie mogę zrealizować z Megadeth i pomaga mi wrócić do Megadeth wypoczętym i z w pełni zregenerowanymi siłami." (Mustaine, 1996)

"Kiedy skończyła się trasa promująca Youthanasia, miałem zapas kawałków, które koniecznie chciałem nagrać, a na nową płytę Megadeth było jeszcze za wcześnie. Koledzy potrzebowali odpoczynku. Więc sam wszedłem do studia i namówiłem paru gości do współpracy." (Mustaine, 1996)

"Nigdy nie chciałem powiedzieć, że [na tej płycie] nie będzie żadnych punkowych inspiracji. Kiedy pojawił się thrash speed metal, byłem z pewnością punkiem! W rzeczywistości byłem przywiązany do punku jako ruchu. Więc byłoby głupie, zaprzeczać że nie ma punkowych inspiracji. To tak, jakby dodać pieprz do zupy i później mówić, że zupa nie jest inspirowana pieprzem. Tym czego nie chciałem, było nagranie tego albumu jako rzeczy per se [samej w sobie] 'neo-punkowej'." (Mustaine, 1996)

"Lee ma swoje pomysły, ja mam swoje pomysły i trochę się ścieraliśmy... Ale powiedziałem Lee, że w żaden sposób, w jakiejkolwiek formie to nie będzie płyta punkowa." (Mustaine, 1996)

Do czego nawiązuje tytuł?

"Które emocje przeżywane przez ludzi są najsilniejsze? Pragnienia. Można być uzależnionym od cukru, papierosów albo seksu. Kiedy jesteś głodny, chcesz czegoś do jedzenia i jeśli to smakuje dobrze, chcesz więcej. Jakiś dupek gdzieś powiedział, że to dotyczy mojej walki z arkotykami [Katherine Turman z Metal Hammera, która napisała "Tytuł odnosi się do trwającej walki Mustaine'a z nałogiem"]. Koleś, który pragnie Snickersa, nie jest uzależniony od heroiny." (Mustaine, 1996)


MD.45 - The Craving :: Making Music Your Business: A Guide for Young Musicians :: Humanary Stew: A Tribute to Alice Cooper

Megadeth.rockmetal.art.pl
Projekty poboczne | Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas