Ciekawostki o Megadeth


Członkowie zespołu :: Dyskografia :: Trasy koncertowe :: Megadeth w filmach, serialach itp. :: Pozostałe

Czy wiedziałeś wcześniej, że...

Członkowie zespołu

...Dave Mustaine i David Ellefson poznali się pewnego dnia kiedy Ellefson zaczął grać na basie wcześnie rano, a Mustaine cierpiał z powodu olbrzymiego kaca. Ellefson grał linię basu do utworu Van Halena "Runnin' with the Devil", więc Dave wziął doniczkę z kwiatkiem i rzucił nią w klimatyzację Ellefsona (Mustaine mieszkał w piętro wyżej), krzycząc z całych sił, żeby Ellefson przestał hałasować. Parę chwil później Ellefson zapukał do jego drzwi i zapytał Mustaine'a, czy nie wie, gdzie można by zdobyć jakieś papierosy, a Mustaine odpowiedział "Tak, w alkoholowym parę przecznic dalej" i zatrzasnął mu drzwi przed nosem. Ellefson zapukał jeszcze raz i spytał Mustaine'a czy ma 21 lat i czy może kupić piwo, na to Mustaine powiedział "Teraz gadasz do rzeczy". Poszli do sklepu, kupili zgrzewkę Heinekena i w ten sposób David dołączył do zespołu.

...Dave Mustaine jest pochodzenia francuskiego, a David Ellefson skandynawskiego.

...rodzice Dave'a Mustaine'a byli świadkami Jehowy.

...ojciec Nicka Menzy, Don Menza, zagrał na saksofonie główny motyw muzyczny filmu "Różowa Pantera".

...Nick Menza urodził się w Monachium w Niemczech.

...Dave Mustaine na początku chciał, żeby wokalistą Megadeth został śpiewak Diamond Head Sean Harris.

...Kerry King ze Slayera nie był członkiem Megadeth na początku jego istnienia, tylko zgodził się pomóc Dave'owi kiedy Mustaine miał już uzgodnione terminy kilku koncertów.

...na początku drugim gitarzystą Megadeth był Greg Handevidt, który był kumplem Davida Ellefsona z szkoły średniej. Handevidt był członkiem Megadeth przez kilka tygodni w marcu 1984 roku, potem wrócił do Minesoty i założył zespół Kublai Khan.

...podczas jednego z przesłuchań, mających na celu sprawdzenie czy nadaje się na członka Megadeth, Marty Friedman uczył się tylko kawałków z ich trzech pierwszych albumów i żadnego z nowych utworów, ponieważ pozostali bali się, że jeśli nie zostanie przyjęty do zespołu, ukradnie wszystkie ich pomysły.

...podczas nagrywania Rust in Peace Dave Mustaine zaproponował Chrisowi Polandowi aby ten powrócił do Megadeth, ale Chris odmówił ze względu na swój album solowy i z ze względu na fakt, że cała muzyka była już napisana i Chris nie miałby możliwości dodania swoich pomysłów.

...Chris Poland i Gar Samuelson grali w jazz-rockowym zespole New Yorkers, zanim dołączyli do Megadeth.

...zanim Jimmy DeGrasso dołączył do Megadeth, współpracował już z Dave'm Mustaine'm, podczas nagrywania jego projektu solowego, MD.45 The Craving.

...Dave Mustaine zadedykował zmarłemu 11 dni wcześniej Garowi Samuelsonowi ostatni uwtór, który zagrali na Woodstock '99.

...kobieta i dziecko widocznie w teledysku "A Tout Le Monde" to żona Dave'a Pam i jego syn Justis.


Dyskografia

...album Killing Is My Business... And Business Is Good! zostały wznowiony w 1996 r. bez koweru utworu Nancy Sinatry "These Boots", bo zażądała ona zbyt dużo pieniędzy za prawo do opublikowania tego kawałka.

...Jeff Young chciał, żeby album So Far, So Good... So What! nazywał się No Warning.

...wszystkie japońskie edycje albumów Megadeth od Countdown to Extinction zawierały wcześniej ne publikowane utwory bonusowe.

...wszystkie single Megadeth wydane do 1993 roku zostały ponownie wydane na CD w japońskim boxie wydanym w limitowanej edycji zatytułowanym Megabox.

...na singlu "Skin O'My Teeth" została wydana gra planszowa o Megadeth (każdy element do gry na innym nośniku), co jak przyznał Dave miało na celu zwiększenie sprzedaży singla poprzez skłonienie ludzi do kupowania wszystkich jego wersji.

...utwór "Set the World Afire" na początku nazywał się "Megadeath", ale tytuł zmieniono na "Burnt Offerings", kiedy Dave Mustaine zdecydował się nazwać swój zespół Megadeth. "Burnt Offerings" zostało zagrane na pierwszym koncercie Megadeth i potem jeszcze raz zmieniono jego nazwę na "Set the World Afire". (?)

...utwór "Wake Up Dead" na początku nazywał się "Blood and Honor".

...pierwotna wersja utworu "My Last Words" nazywała się "Next Victim" i że została zagrana na pierwszym koncercie Megadeth.

...pierwotna wersja utworu "FFF" (z innym tekstem) nazywała się "Bullprick" i że miała zostać wydana na stronie B singla A Tout Le Monde.

...utwór "Wanderlust" na początku nazywał się "Smoking Gun" i został napisany podczas nagrywania Cryptic Writings, ale nie został opublikowany aż do wydania albumu Risk.

...utwór "When" jest bardzo podobny (niektórzy mówią wręcz o plagiacie) do utworu "Am I Evil" Diamond Head.


Trasy koncertowe

...album koncertowy Rude Awakening miał być nagrywany w Buenos Aires, ale zrezygnowano z tego na rzecz Tucson w Arizonie ze względu na niebezpieczną sytuację międzynarodową po atakach terrorystycznych z 11 września.

...bootleg Ferro 1997 nagrany w Bueonos Aires miał byc się oficjalnym koncertowym albumem, o czym świadczy jego bardzo dobra jakość dzwieku i to, ze Dave Mustaine na końcu koncertu mowi: "Muchas-kurwa-gracias Argentyno! Słuchajcie! Chcemy wam podziękować za to, że przyszliście tutaj dzisiejszego wieczoru. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście. I dzięki za to, że pomogliście nam nagrać pieprzoną płytę koncertową!"

...Megadeth zagrało swój ostatni koncert 17 listopada 2001 r.

...Megadeth nie zagrało żadnego koncertu w roku 1989 i w roku 1996.

...Megadeth zagrało swój pierwszy koncert 15 lutego 1984 r.


Megadeth w filmach, serialach itp.

...w opowiadaniu Andrzeja Sapkowskiego w "Leju po bombie" jeden ze białokrzyżowców, czy też skinów, których spotyka główny bohater, słucha Megadeth: "Inny, stojący na środku ulicy, trzymał na ramieniu kombajn marki Sharp i podrygiwał w rytm 'Saviour', hitu grupy Megadeth z albumu Lost in the Vagina. Piosenka i płyta były na indeksie." Oczywiście Megadeth nie nagrało ani piosenki ani płyty o takich tytułach.

...teledysk do "In My Darkest Hour" został użyty w słynnym filmie dokumetalnym "The Decline of Western Civilization Pt. II: The Metal Years" [Upadek cywilizacji zachodniej część II: Epoka metalu] wyreżyserowanym przez Penelope Spheeris, która zresztą wyreżyserowała także ten teledysk.

...w filmie "Bill and Ted's Bogus Journey" ["Szalona podróż Billa i Teda"] Bill podczas ich wizyty w piekle mówi koledze: "Jak umrę możesz wziąć moje wszystkie albumy Megadeth..."

...w filmie "Sliver" na tyle pokoju widać plakat do Countdown to Extinction. (?)

...w filmie "Świat Wayne'a II" Garth pyta Kim Basinger "Masz jakieś płyty Megadeth?"

...w jednym z odcinków "Z archiwum X" agent Moulder mówi swojej partnerce: "Lepiej gdzieś schowaj wszystkie swoje albumy Megadeth, Scully!"

...w jednym z odcinków serialu "Przystanek Alaska" kiedy Shelly byla w ciązy powiedziała "Kopneło! Zupelnie jak na okładce Megadeth!" i pomasowała się po swoim wielkim brzuchu.

...w odcinku "Beavisa i Buttheada" zatytułowanym "Sperm Bank" ["Bank spermy"] kiedy Beavis i Butthead mają wypełnić formularz i nie potrafią tego zrobić, jeden z nich rysuje na nim wielką czaszkę a drugi pisze "Megadeth".

..."Peace Sells" zostało wykorzystane w grze komputerowej "Grand Theft Auto: Vice City". Akcja gry ma miejsce w latach 80-tych i samochodowe radia grają muzykę z lat 80-tych. "Peace Sells" znajduje się na playliście grającej rocka stacji radiowej V-rock.

..."Peace Sells", "Devil's Island" i "Crush'em" zostały wykorzystane w wydanej na konsole grze "Freestyle Metal X".

..."I Ain't Superstitious" zostało wykorzystane w japońskiej reklamie Hondy w 1996 roku.

...utwór Anthraxu "Who Put This Together" umieszczonyn na singlu Got The Time zawiera fragment wypowiedzi Dave'a Mustaine'a, "Amerykańska młodzież chce teraz słuchać thrashu", wzięty z wywiadu dla poświęconego heavy metalowi programu MTV "Fast and Loud" z 1987 roku.

...w jednym z odcinków amerykańskiego serialu telewizyjnego science-fiction "Black Scorpion" Dave Mustaine zagrał podpalacza o ksywce Torchy Thompson.

...Dave Mustaine wystąpił gościnnie w odcinku amerykańskiego serialu "Drew Carrey Show" (emitowanym w Polsce na TVN). Był jednym z gitarzystów, których przesłuchiwał Drew Carrey poszukując gitarzysty dla swojego zespołu. Innymi kandydatami byli Slash i Joey Ramone.

...Dave Mustaine i David Ellefson zaśpiewali w kawałku "Chain Gang Woman" wydanym na albumie Malice Licence to Kill (1987?).

...Dave Mustaine wyprodukował album Sanctuary Refuge Denied (1988) i zaśpiewał w kawałku "White Rabbit".


Pozostałe

...Dave Mustaine miał rzekomo powiedzieć, że Megadeth wydałoby album koncertowy tylko by wypełnić zobowiązania wynikające z kontraktu, chociaż on sam temu zaprzecza.

...Dave Mustaine jest znany ze swoich wzajemnie sprzecznych wypowiedzi.

...podczas wyborów prezydenckich w 1992 roku Dave Mustaine wziął udział w nadawanym przez MTV programie "Rock the Vote" relacjonując konwencję wyborczą Partii Demokratycznej.

...w 1994 roku znany pisarz Dean Koontz napisał artykuł o Megadeth zatytułowany Godzilla kontra Megadeth.

..."Hangar 18" opowiada o bazie wojskowej w której mieliby być przechowywani kosmici.

...dziewczyna, której głos słychać w środkowej części "Countdown to Extinction" to przyjaciółka Marty Friedmana o imieniu Jun, która pracowała w barze sushi w pobliżu studia. Muzycy Megadeth poprosili ją żeby przyszła i nagrała coś z nimi.

...spośród liderów światowych mocarstw przedstawionych na okładce Rust in Peace można rozpoznać tylko George'a Busha i Michaiła Gorbaczowa, przywódcy Niemiec, Wielkiej Brytanii i Japonii nie przypominają żadnego niemieckiego, brytyjskiego czy japońskiego polityka działającego w tamtym okresie.

...na okładce albumu Hidden Treasures można znaleźć wszystkie tytuły piosenek, umieszczone na mapie jako miasta, z wyjątkiem utworu "Paranoid".

...album Youthanasia został zakazany w Malezji i Singapurze, ponieważ tamtejsze władze uznały okładkę za za "oszczerczą".

...teledyski do "A Tout Le Monde" i "Reckoning Day" zostały "zakazane" w MTV.

...alternatywną nazwą projektu MD.45 było Mastermind, jednak Dave Mustaine musiał z niej zrezygnować, ponieważ istniał już zespół o takiej nazwie.

...nazwa projektu MD.45 wzięła się z odwrócenia inicjałów Dave'a Mustaine'a i Lee Vinga. MD to odwrócone inicjały Dave'a Mustaine'a, a pierwsza litera nazwiska i imienia Lee Vinga (VL) to 45 w cyfrach rzymskich.

...utwór Megadeth "Mechanix" i utwór Metalliki "The Four Horsemen" to ta sama piosenka z innym tekstem.

...Dave Mustaine jest oficjalnie współautorem sześciu utworów Metalliki z ich dwóch pierwszych albumów Kill'em All and Ride the Lighting

...w 2001 r. Dave Mustaine współpracował z gitarzystą Diamond Head Brianem Tatlerem, ale owoce tej współpracy nie ujrzały światła dziennego.

...kiedy Trent Reznor z Nine Inch Nails remiksował utwór "Symphony of Destruction", użył także riffu z utworu "Take No Prisoners".

...kiedy Pink Floyd nie mieli nazwy jedną z nazw, którą rozważali, było "The Megadeaths".

...podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Tiara Hotel w Medanie w Indonezji 30 lipca 2001 r. Dave Mustaine powiedział, że rozwiąże Megadeth po wydaniu dziesiątego albumu studyjnego.


Uwaga: Najnowsze ciekawostki są zawsze na dole każdego działu. Jeśli pominęliśmy coś interesującego, napisz do nas i poinformuj nas o tym.


Członkowie zespołu :: Dyskografia :: Trasy koncertowe :: Megadeth w filmach, serialach itp. :: Pozostałe

Megadeth.rockmetal.art.pl
Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas