Albumy Megadeth


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk :: Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Youthanasia

Capitol, 31 października 1994

Produkcja: Max Norman i Dave Mustaine

Dave Mustaine - wokal, gitara
David Ellefson - bas
Marty Friedman - gitara
Nick Menza - perkusja

Długość: 49:57
Długość wersji japońskiej: 65:24

Projekt okładki: Hugh Syme

Youthanasia

Teksty utworów :: Recenzje
Przekłady tekstów


# Utwór: Muzyka, tekst: Singiel: Teledysk: Długość:
1. Reckoning Day Mustaine, Friedman, Ellefson   info 4:34
2. Train of Consequences1 Mustaine info info 3:26
3. Addicted to Chaos Mustaine     5:26
4. A Tout Le Monde Mustaine info info 4:28
5. Elysian Fields1 Mustaine, Ellefson     4:03
6. The Killing Road Mustaine     3:57
7. Blood of Heroes Mustaine     3:57
8. Family Tree Mustaine, Ellefson, Menza     4:07
9. Youthanasia Mustaine     4:09
10. I Thought I Knew It All Mustaine, Ellefson, Menza, Friedman     3:44
11. Black Curtains Mustaine, Friedman     3:39
12. Victory Mustaine     4:27
13. Crown of Worms2 Mustaine, Sean Harris     3:21

1 harmonijka ustna - Jimmy Wood
2 japoński utwór dodatkowy


Ten album osiągnął 4 miejsce na amerykańskiej liście przebojów Billboardu i uzyskał status platynowej płyty w 1995 roku.

Na czas nagrywania tego albumu, Megadeth przeprowadziło się do Arizony, gdzie wcześniej w tym samym roku Dave przechodził rehabilitację po przedawkowaniu valium. Megadeth i Max Norman zbudowali studio nagraniowe na przedmieściach Phoenix, żeby nagrać ten album.

"Youthanasia została napisana całkowicie i w 100 procentach wyłacznie w studiu. Nie graliśmy starego, napisanego wcześniej materiału. Nic z przeszłości tak naprawdę nie wpłynęło na tę płytę. To więc dostajesz. Jeśli weszlibyśmy do innego studia i nie gralibyśmy nic z naszego koncertowego materiału z przeszłościi, gdybyśmy po prostu znowu zaczęlibyśmy pisać, prawdopodobnie powstałaby płyta w typie Youthanasia." (Mustaine, 1995)

Płyta oraz światowa trasa koncertowa, podczas której Megadeth dotarło do odległych miejsc i krajów, w których grały tylko nieliczne amerykańskie zespoły, zdecydowanie poszerzyła, jeśli nawet nie powiększyła krąg fanów Megadeth. Zespół bronił się przeciw oskarżeniom, że jego jego muzyka staje się coraz bliższa popu, twierdząc, że Youthanasia jest cięższa niż Countdown to Extinction:

"Kiedy słuchasz muzyki, chcesz usłyszeć piosenkę - nie chcesz słuchać kolesia, który gra riff i odchodzi, ponieważ znudzisz się i niczego nie zapamiętasz. Ten album, dla mnie, jest cięższy niż nasz poprzedni album." (Menza)

"Youthanasia została zakazana w Malezji i Singapurze, ponieważ tamtejsze władze uznały okładkę płyty za 'oszczerczą'. Kontrowersyjny obrazek - wykonana na komputerze drogą cyfrowego montażu ilustracja w surrealistycznym stylu - przedstawia starszą kobietę, praczkę, wieszającą niemowlęta na sznurku od bielizny. Problemy miały miejsce także w Kanadzie i Niemczech, najważniejsi dystrybutorzy nie chcieli sprzedawać płyty, określając okładkę jako 'obraźliwą' i 'w złym smaku'. Lider Megadeth Dave Mustaine odmówił zmiany okładki. Mówił: 'Zdjęcie naszych płyt z półek sklepowych nie spowoduje, iż problem dzieci wywieszanych by wyschły zniknie'." (1994)

"W tym społeczeństwie dzieci zostały wywieszone, by wyschły. To fakt. Gdy tylko dzieci zaczynają okazywać niezależność, niekórzy rodzice są zaraz gotowi by ją ograniczyć." (Mustaine)

"Na nowym albumie, Youthanasia, Megadeth zawarło utwory o śmierci, wojnie i kazirodztwie. Ponadto Mustaine zabiera słuchaczy w podróż pomiędzy swoje osobiste demony, do których zalicza się też uzależnieni od heroiny. Ale zamiast popadać w przesadne samoużalanie się, jego teksty zalecają odpowiedzialność." (1994)

"Mogę powiedzieć, że doświadczyłem wszystkiego, przez co mógł przejść któryś z naszych fanów. Nie jestem ofiarą kazirodztwa (wykorzystywania seksualnego), ale znam ludzi, którzy byli, a w mojej rodzinie miało miejsce wykorzystywanie dzieci w innych formach. Byłem świadkiem wszystkiego co możesz sobie wyobrazić. A bycie świadkiem takich rzeczy jest tak samo tragiczne jak gdy robią to z tobą, ponieważ nosisz w sobie ten sekret przez resztę życia. Nasi fani wiedzą, że mogą na mnie liczyć, ponieważ ja to przeżyłem. Jestem nie tylko ich bratem, jestem ich kochankiem, ich matką, ich ojcem, ich kuzynem. Jestem dla nich tym wszystkim. Musisz wziąć pod uwagę wpływ jaki masz na tych ludzi i fakt, że mogę być jedyną osobą, do której oni mogą się zwrócić. Mógę powiedzieć im te same rzeczy, które mówili im ich rodzice, które mieli w dupie, ale ponieważ ja to mówię, to coś dla nich znaczy." (Mustaine, 1995)

"Robiłem to, uprawiałem magię, czytałem Biblię satanistyczną. Śpiewałem o pogańskich rzeczach, które wszyscy teraz uważają za takie fajne. Teraz raczej powiedziałbym: 'Popatrz, przeżyłem to. Te rzeczy spowodowały, że pogrążyłem się w nałogu. Ale teraz wiem, że jest rozwiązanie, inny sposób na życie'." (Mustaine, 1994)

Youthanasia była sprzedawana w niektórych krajach Europy w jednym opakowaniu z Hidden Treasures (w charakterze darmowego dodatku).

Youthanasia + Hidden Treasures


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk :: Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Megadeth.rockmetal.art.pl
Albumy | Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas