Albumy Megadeth


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk :: Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Rude Awakening

Sanctuary, 19 marca 2002

Produkcja: Megadeth i Bill Kennedy

Dave Mustaine - wokal, gitara
David Ellefson - bas
Al Pitrelli - gitara, wokal
Jimmy DeGrasso - perkusja

Długość: 122:45

Projekt okładki: Storm Thorgerson i Peter Curzon

Rude Awakening

Teksty utworów :: Recenzje


# Utwór: Muzyka, tekst: Długość:
1. Dread and the Fugitive Mind Mustaine 4:13
2. Kill the King Mustaine 3:50
3. Wake Up Dead Mustaine 3:26
4. In My Darkest Hour Mustaine, Ellefson 5:28
5. Angry Again Mustaine 3:22
6. She-wolf Mustaine 8:17
7. Reckoning Day Mustaine, Friedman, Ellefson 4:24
8. Devil's Island Mustaine 5:06
9. Train of Consequences Mustaine 4:30
10. A Tout Le Monde Mustaine 4:49
11. Burning Bridges Mustaine 4:56
12. Hangar 18 Mustaine 4:45
13. Return to Hangar Mustaine 3:54
14. Hook in Mouth Mustaine, Ellefson 4:40
15. Almost Honest Mustaine, Friedman 3:58
16. 1000 Times Goodbye Mustaine 6:13
17. Mechanix Mustaine 4:36
18. Tornado of Souls Mustaine, Ellefson 5:47
19. Ashes in Your Mouth Mustaine, Ellefson, Menza, Friedman 6:04
20. Sweating Bullets Mustaine 4:38
21. Trust Mustaine, Friedman 6:46
22. Symphony of Destruction Mustaine 4:50
23. Peace Sells Mustaine 5:22
24. Holy Wars Mustaine 8:51


Ten pierwszy album koncertowy Megadeth wraz z towarzyszącym mu DVD został nagrany podczas dwóch ostatnich koncertów trasy "The World Needs a Hero", 16 listopada w Phoenix i 17 listopada w Tucson (w Arizonie, w USA). Rude Awakening pierwotnie miało zostać nagrane w Buenos Aires, ale koncerty w tym mieście zostały odwołane ze względu na niesprzyjające warunki po atakach terrorystycznych 11 września.

"Kiedy Sanctuary, nasza firma płytowa, zasugerowała żebyśmy nagrali koncert, ustaliliśmy dwa terminy koncertów w Argentynie. To było wczesnym latem. Tragedia z 11 września i jej następstwa bardzo zaciążyły na naszych rodzinach i dlatego zdecydowaliśmy się, że wyjazd Megadeth ze Stanów wraz z całym organizującym koncerty zespołem, z ekipą która miała koncerty nagrywać i ze sprzętem w tym momencie jest niemożliwy. Megadeth ma nadzieję, że będzie mogło odwiedzić swoich południowoamerykańskich fanów tak szybko, jak tylko to będzie możliwe, bo byli oni niesamowicie lojalni wobec naszego zespołu podczas całej jego kariery. " (Mustaine, 2001)

"Dedykuje tę płytę tym wszystkim naszym argentyńskim fanom który byliby publicznością tego koncertu, gdyby nie wydarzenia z 11 września 2001 r. oraz wszystkim tym ludziom, którzy zginęli w tym tragicznym dniu - 'Spotkamy się w następnym życiu, obiecuję wam.'" (Mustaine, 2001)

Kiedy Megadeth ogłosiło w październiku 2001 roku, że nie nagra swojego albumu koncertowego w Argentynie, tak jak to było zaplanowane, decyzja ta spotkała się z tak negatywnym przyjęciem fanów, że wywołało to natychmiastową reakcję Dave'a Mustaine'a, który wygłosił na tablicy ogłoszeń oficjalnej strony zespołu www.megadeth.com jedną ze swoich sławnych tyrad.

"Muszę wam powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany egoizmem tych wszystkich ludzi, którzy wkurzyli się na nas, za wyjątkiem kilku bardzo rozsądnych i wyrozumiałych osób, za to, że ważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo nasze i naszych rodzin niż płyta koncertowa. Jestem zniesmaczony niektórymi rzeczami, które tutaj przeczytałem, jak 'dawaj swojego syna', 'pierdol się razem ze swoim terroryzmem', 'jesteście imperialistami' itd. To wszystko sprawia, że mam ochotę już nigdy więcej nie pojechać do Argentyny. Ale dzięki Bogu są jeszcze w Argentynie prawdziwi fani, którzy 'naprawdę' nas kochają i którzy są dostatecznie 'inteligentni', żeby zdać sobie sprawę że to tylko płyta koncertowa i że, miejmy nadzieję, wojna nie powstrzyma nas już na zawsze od przyjazdu do Argentyny. Co wy na to? Jak by to się wam podobało pierdolone cwaniaczki gdybyśmy już nigdy więcej nie wrócili?" (Mustaine, 2001)

"Stawką jest tutaj nasze bezpieczeństwo, a nie wasze. Cały nasz kraj jest w stanie wojny i grozi nam niebezpieczeństwo, gdziekolwiek byśmy nie pojechali, ponieważ jesteśmy Amerykanami. To nie ma nic wspólnego z Argentyną. Jezu kurwa Chryste, myślałem, że nasi prawdziwi argentyńscy fani to zrozumieją. Mam nadzieję, że wszyscy ci ludzie, którzy tu wypisują głupoty, są po prostu rozczarowani i odzyskają kiedyś rozsądek. To nie była dla nas łatwa decyzja." (Mustaine, 2001)

"Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o moją drugą wypowiedź, to każdy kto w jakikolwiek sposób sprzeciwia się naszej decyzji, by uznać nasze własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych rodzin za ważniejsze od koncertu, nie jest fanem Megadeth, powinien odejść precz i nigdy tu nie wracać. Nie zapominajcie, że ja trochę rozumiem po hiszpańsku, podobnie jak niektórzy z moderatorów. Boże, myślałem, że będziecie usatysfakcjonowani. Jakimi żałosnymi jękliwymi dupkami wszyscy jesteście." (Mustaine, 2001)

Utwory, które Megadeth grało podczas każdego z koncertów tej trasy były wybierane przez fanów poprzez głosowanie na oficjalnej stronie internetowej zespołu, www.megadeth.com.

"Wzięliśmy pod uwagę naszą obecną pozycje i stostunki z amerykańskimi stacjami radiowymi, jak również naszych najbardziej lojalnych fanów. Chcieliśmy kontynuować naszą długotrwałą tradycję pionierów w wykorzystaniu Internetu i kontaktu ze społecznością sieciową. Dlatego zdecydowaliśmy się pozwolić stacjom radiowym zamieścić łącze do naszej strony, na której ich słuchacze wraz z fanami już zaznajomionymi z www.megadeth.com mogliby uczestniczyć w wybieraniu piosenek, które zagramy w ich mieście. Za każdym razem przedstawimy listę 30 lub więcej utworów do wyboru. Każdy koncert będzie się składał z 24 kawałków i będzie w pełni interaktywny i zależny od woli fanów, słuchaczy i społeczności sieciowej." (Mustaine, 2001)

"Podczas naszej trasy koncertowej w Ameryce Północnej zachęcaliśmy fanów by weszli na www.megadeth.com i zagłosowali na swoje ulubione kawałki, które potem zagralibyśmy w ich mieście. Były pewne fluktuacje, ale w większości było to oczywiste, które utwory znajdą się na płycie koncertowej, ponieważ były one wybierane praktycznie każdego wieczoru. Ale wszystko dla fanów, więc pozwoliliśmy im wybrać listę kawałków na płytę koncertową." (Ellefson, 2001)

Niektóre bardzo rzadkie edycje tego albumu zawierały dwa utwory dodatkowe - "Prince of Darkness" i "Peace Sells Medley" (złożony z kawałka "Peace Sells" oraz fragmentów "Anarchy in the UK" i "Paranoid").


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk :: Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Megadeth.rockmetal.art.pl
Albumy | Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas