Albumy Megadeth


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk :: Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Risk

Capitol, 31 sierpnia 1999

Produkcja: Dann Huff i Dave Mustaine

Dave Mustaine - wokal, gitara
David Ellefson - bas
Marty Friedman - gitara
Jimmy DeGrasso - perkusja

Długość: 51:33
Długość wersji japońskiej: 55:26

Projekt okładki: Tommy Steele

Risk

Teksty utworów :: Recenzje


# Utwór: Muzyka, tekst: Singiel: Teledysk: Długość:
1. Insomnia Mustaine   info 4:36
2. Prince of Darkness Mustaine, Friedman     6:25
3. Enter the Arena Mustaine, Bud Prager     0:52
4. Crush'em Mustaine, Friedman, Bud Prager info info 4:57
5. Breadline Mustaine, Friedman, Bud Prager info info 4:24
6. The Doctor Is Calling Mustaine, Friedman, Bud Prager     5:40
7. I'll Be There Mustaine, Friedman, Bud Prager     4:19
8. Wanderlust Mustaine, Friedman     5:22
9. Ecstasy Mustaine, Friedman     4:28
10. Seven Mustaine, Ellefson     5:00
11. Time: The Beginning Mustaine, Friedman     3:04
12. Time: The End Mustaine     2:26
13. Duke Nukem Theme1 Mustaine     3:53

1 japoński utwór dodatkowy


Ten album osiągnął 16 miejsce na amerykańskiej liście przebojów Billboardu i uzyskał status złotej płyty w 1999 roku.

"W okresie kiedy wydaliśmy nasz ostatni album, Lars Ulrich z Metalliki przekazał mi poprzez wypowiedź dla prasy pewną rzecz. Powiedział, że jestem utalentowany, ale powinienem częściej podejmować ryzyko, co przyjąłem jako dobrą radę. W miarę jak ta płyta przybierała swój ostateczny kształt, stawało się coraz bardziej jasne, że odpowiednim dla niej tytułem będzie Risk [Ryzyko]. W końcu ten zespół nazywa się Megadeth - my nie boimy się ryzykować." (Mustaine, 1999)

"Tą płytą zmierzamy w kierunku znacznie bardziej melodyjnej muzyki. Graliśmy szybko i ciężko przez tak długi okres czasu, że myślę, iż zapędzilibyśmy się w ślepy zaułek, gdybyśmy nadal to robili. Nie możemy przez resztę życia nagrywać Rust in Peace i myślę, że nasi fani to zrozumieją. Byliśmy w stanie cały czas się rozwijać i jednocześnie większość naszych płyt osiągnęła platynę, jestem z tego niesamowicie dumny." (Mustaine, 1999)

"Zawsze byłem znakomitym gitarzystą, ale mojemu śpiewaniu ciągle czegoś brakowało - albo pewności siebie albo pomysłu. Nigdy nie poświęcałem temu zbyt wiele uwagi, ale teraz mogę uczciwie przyznać, że nagrywając tą płytę dałem z siebie wszystko jeśli chodzi o śpiew." (Mustaine, 1999)

"Czasami chodziło o coś tak prostego jak zmiana ustawienia mikrofonu do nagrywania wokali, tak abym nie musiał nadwerężać moich strun głosowych. Przed wejściem do studia brałem także lekcje śpiewu, co pomogło mi ulepszyć moją postawę podczas śpiewania i technikę." (Mustaine, 1999)

"Ponieważ tak wiele kawałków z Cryptic Writings zostało zaakceptowane przez stacje radiowe w całym kraju, zaczęliśmy nagrywać Risk z myślą: 'Cóż, posunęliśmy się trochę dalej na Cryptic Writings, teraz możemy pójść jeszcze parę kroków naprzód jeśli chodzi o melodyjność.' Większa część naszego nowego materiału to piosenki w mniejszym stopniu oparte na riffie, a w większym na wokalu. Teraz jesteśmy zespołem w którym wokalista jest tylko wspierany przez zespół, zamiast tak jak dawniej kiedy cały zespół prowadził utwór." (Ellefson, 1999)

Ten album został wydany jako Enhanced CD [Wzbogacony CD], ze ścieżką multimedialną zawierającą wywiad z członkami zespołu i Dannem Huffem.


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk - Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Megadeth.rockmetal.art.pl
Albumy | Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas