Albumy Megadeth


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk :: Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Countdown to Extinction

Capitol, 14 lipca 1992

Produkcja: Max Norman i Dave Mustaine

Dave Mustaine - wokal, gitara
David Ellefson - bas, wokal
Marty Friedman - gitara, wokal
Nick Menza - perkusja, wokal

Długość: 47:26
Długość wersji japońskiej: 55:31

Projekt okładki: Hugh Syme

Countdown to Extinction

Teksty utworów :: Recenzje
Przekłady tekstów


# Utwór: Muzyka, tekst: Singiel: Teledysk: Długość:
1. Skin O'My Teeth Mustaine info info 3:13
2. Symphony of Destruction Mustaine info info 4:02
3. Architecture of Aggression Mustaine, Ellefson     3:34
4. Foreclosure of a Dream Mustaine, Ellefson info info 4:17
5. Sweating Bullets Mustaine info info 5:03
6. This Was My Life Mustaine     3:42
7. Countdown to Extinction Mustaine, Ellefson, Menza, Friedman     4:16
8. High Speed Dirt Mustaine, Ellefson   info 4:12
9. Psychotron Mustaine     4:42
10. Captive Honour Mustaine, Ellefson, Menza, Friedman     4:14
11. Ashes in Your Mouth Mustaine, Ellefson, Menza, Friedman     6:10


Ten album osiągnął 2 miejsce na amerykańskiej liście przebojów Billboardu i uzyskał status podwójnej platynowej płyty w 1994 roku.

"Kiedy nagrywaliśmy Killing Is My Business... And Business Is Good!, używałem trawki, koki i heroiny. Podczas nagrywania Peace Sells... But Who's Buying?, to był speed, koka i heroina. So Far, So Good... So What? to ja na heroinie i cracku. Byłem uzależniony od papierosów podczas nagrywania Rust in Peace. Ale nasz nowy album, Countdown to Extinction, to czysty ja. Byłem zupełnie trzeźwy." (Mustaine, 1993)

Countdown to Extinction zostało wyprodukowane przez Maxa Normana, znanego ze współpracy z Ozzy Osbourne'm. Płyta, podobnie jak Czarny Album Metalliki rok wcześniej, została zrealizowana przy użyciu technologii cyfrowej, co znacznie poprawiło jakość dźwięku.

"Max jest tak inteligenty, jak tylko można to sobie wyobrazić, jedyny problem z Maxem to fakt... że nie jest rudy." (Dave Mustaine, 1993)

Countdown to Extinction było największym komercyjnym sukcesem w historii Megadeth - w Stanach Zjednoczonych płyta dotarła na drugie miejsce listy bestsellerów. Megadeth było tuż za Metalliką, ale Mustaine był rozczarowany - miał nadzieję, że Countdown to Extinction osiągnie pierwszą pozycję, tak jak Czarny Album Metalliki. Countdown to Extinction, było ogólnie rzecz biorąc, najbardziej zwartym, najbardziej bezpośrednim i zrozumiałym, najłatwiejszym w odbiorze albumem Megadeth.

Ten album jest nieco wolniejszy niż poprzednie i ukazuje większą różnorodność stylistyczą, w kilku miejscach można usłyszeć wpływy jazzowe, szczególnie w "Sweating Bullets". Kompozycje są jak zwykle zwarte, riffy ciężkie, a solówki precyzyjne. Teksty Mustaine'a są jeszcze bardziej polityczne niż na Rust in Peace czy Peace Sells..., dotyczą wojny w Zatoce Perskiej ("Architecture of Aggression"), recesji ("Foreclosure of a Dream"), gatunków zagrożonych wyginięciem ("Countdown to Extinction") i systemu więziennictwa ("Captive Honour").

"W przeszłości to Dave komponował utwory, a ja dokładałem do nich swoje trzy grosze. Tym razem komponowaliśmy wszyscy. Jak na ironię tytuł albumu jak również tekst utworu do 'Countdown to Extinction' to pomysł Nicka." (Ellefson, 1992)

"Jestem świadomy tego co się teraz dzieje w świecie, więc piszę o tym, co jest aktualne. Patrzę w przyszłość, przewidując dokąd zmierza ludzkość, na podstawie tego co wiem o historii i czego nauczyłem się z Biblii. Nie można zaprzeczyć, że świat jest w stanie bardzo szybkiego upadku. W niebie są dziury [ozonowe], a rośliny, drzewa, ryby i zwierzęta umierają. Nawet gleba umiera. Zegar tyka i musimy coś zrobić. Ludzkość jest wsysana w wir śmierci. Wiem, że rzeczy zostaną poprawione prędzej czy później. Każdy ma dobre intencje, ale liczą się uczynki. Zacznij najpierw od siebie. Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla ludzkości, daj dobry przykład." (Mustaine, 1993)

"Myślę, że ludzie uważają Countdown za pesymistyczny album, bo boją się, gdyż wiedzą, że mam rację i o to tu chodzi. Jeśli nie podoba ci się, co mówię, wiesz co? Zrób coś z tym! Spróbuj, pomóż poprawić nasze warunki życia, ale nie stój i nie mów 'Och, Dave jest pesymistą'. Pieprz się, nie słuchaj tej płyty. To lepsze niż mówienie, że wszystko jest w porządku. Rzeczy nie są w porządku!" (Mustaine, 1993)

Ten album został nominowany do Grammy jako "Najlepsza kompozycja metalowa" w 1992 r., ale przegrał z utworem Nine Inch Nails "Wish".


Killing Is My Business... And Business Is Good! :: Peace Sells... But Who's Buying? :: So Far, So Good... So What! :: Rust in Peace :: Countdown to Extinction :: Youthanasia :: Hidden Treasures :: Cryptic Writings :: Risk :: Capitol Punishment: The Megadeth Years :: The World Needs a Hero :: Killing Is My Business... And Business Is Good! (Edycja Deluxe) :: Rude Awakening :: Still Alive... And Well?

Megadeth.rockmetal.art.pl
Albumy | Strona główna | Z powrotem na górę | Napisz do nas